Zespół Szkół Energetycznych
w 7 krokach

 Start! 
Krok 1
>Nasza oferta

Technik elektryk z innowacją "Instalacje inteligentne i OZE"

Projektuje instalacje (także OZE) i sieci elektryczne, w tym instalacje inteligentne. Uruchamia maszyny i urządzenia elektryczne, instalacje i sieci elektryczne. Nadzoruje pracę maszyn, urządzeń oraz instalacji elektrycznych.

więcej →

Technik informatyk z innowacją "Programowanie gier i e-sport"

Montuje sieci komputerowe, zarządza systemami operacyjnymi, serwisuje urządzenia komputerowe, projektuje strony i aplikacje www. Tworzy proste programy komputerowe i gry. Organizuje i uczestniczy w turniejach e-sportowych.

więcej →

Technik fotografii i multimediów

Wykonuje fotografię studyjną i okolicznościową, edytuje filmy wideo, przygotowuje grafikę komputerową na potrzeby publikacji, stron www, itp., projektuje strony www.

więcej →

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

To prawdziwy zawód z przyszłością! Realizuje się coraz więcej inwestycji budowlanych, które wykorzystują kolektory słoneczne, pompy ciepła i inne urządzenia energetyki odnawialnej. W ciągu najbliższych lat zapotrzebowanie na techników OZE (projektantów, monterów, serwisantów) będzie stale rosło.

więcej →

Technik elektronik

Projektuje i montuje układy elektroniczne. Projektuje, instaluje i uruchamia instalacje i urządzenia elektroniczne różnego typu. Serwisuje i nadzoruje pracę instalacji i urządzeń elektronicznych.

więcej →
Krok 2
>Dlaczego My!
Zawody na miarę XXIw.

Zawody na miarę XXI w.

Czy chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności, dzięki którym sam będziesz decydować, gdzie chcesz pracować? Tak? Świetnie! W naszej ofercie są zawody z listy zawodów poszukiwanych na lokalnym i ogólnokrajowym rynku pracy! Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zawody na miarę XXIw.

Dogodna lokalizacja

Męczą Cię długie dojazdy? Nie chcesz tracić czasu, czekając na autobus? Nasza szkoła ma świetną lokalizację - znajduje się zaledwie 150 m od jednej z głównych ulic Rzeszowa - ul. Dąbrowskiego. Mamy więc w pobliżu:

5 min.
przystanki MPK:
0, 3, 7 ,11, 15, 18, 28, 30, 36, 38, 39, 45, 59, N1
5 min.
przystanki PKS:
kierunek: Jasło, Sanok, itd.
15 min.
dworzec podmiejski PKS
10 min.
stacja PKP Rzeszów Osiedle lub Rzeszów Staroniwa

Zawody na miarę XXIw.

Wieloletnia tradycja

Blisko 60 lat - tyle czasu kształcimy młodzież w zawodach związanych ściśle z szeroko rozumiana elektrotechniką. Wychodzimy też jednak naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom młodych ludzi, poszerzając ofertę edukacyjną o nowe kierunki. To dla Was jesteśmy!

Zawody na miarę XXIw.

Patrzymy w przyszłość, pamiętamy o przeszłości

Na co dzień w Naszej szkole dużo mówi się o nowych technologiach. Niosą one jednak niestety także zagrożenie dla śrdowiska naturalnego, naszego zdrowia, itd. Otworzyliśmy w ZSEn kierunek "Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej", by nasi absolwenci zmieniali Świat na lepszy. W naszej szkole dużo mówi się o zdrowym trybie życie, działaniach proekologicznych, zdrowym odżywianiu, higienie pracy z komputerem, smartfonem itd.

Zawody na miarę XXIw.

Samorząd Uczniowski - głos uczniów

Szkoła bez uczniów nie istnieje. W naszej szkole dbamy o dobre relacje i przyjazną atmosferę, którą tworzymy wspólnie, wszyscy razem i każdy z osobna. Chcemy, by głos uczniów był słyszany i by mieli oni wpływ na życie szkoły. Masz głowę pełną pomysłów? Zapraszamy do nas!

Zawody na miarę XXIw.

Fundacja Troska

Szkoła od wielu lat współpracuje z Fundacją Troska. Głównym "motorem" fundacji jest ks. Piotr Gnat, który jest jednocześnie katechetą w naszej szkole. Nasi uczniowie pomagali wykańczać budynek fundacji w Kozłówku. Obecnie poszczególne klasy korzystają z gościnności fundacji, nocują w Kozłówku i uczestniczą w zajęciach formacyjnych, wycieczkach krajoznawczych po terenie Strzyżowsko-Czarnorzeckiego Parku Krajobrazowego.

więcej o Fundacji Troska →
Zawody na miarę XXIw.

Efektywna współpraca z pracodawcami

Nasza szkoła ściśle współpracuje z wieloma lokalnymi i ogólnokrajowymi firmami z branż, w których kształcimy. Pracodawcy doceniają naszych absolwentów, oferując im stanowiska w swoich firmach, a wcześniej dając możliwość zdobycia umiejętności i doświadczenia podczas praktyk zawodowych.

Krok 3
>Szkoła od środka
Obejrzyj kilka zdjęć z naszej szkoły
Krok 4
>Projekty unijne

Projekty unijne

W ostatnich latach nasi uczniowie wyjeżdżali na praktyki zawodowe do Hiszpanii i Niemiec. Teraz cieszymy się, bo otrzymaliśmy akredytację w programie Erasmus+. Oznacza to, że przez najbliższe 5 lat mamy zapewnione finansowanie kolejnych wyjazdów zagranicznych dla naszych uczniów.

Krok 5
>Po lekcjach
zajęcia dodatkowe

Zapraszamy na zajęcia dodatkowe

 • Kółko elektroniczne
 • Projktowanie stron WWW
 • e-sport, turnieje gier
 • Kółko fotograficzne
 • Szkolny Klub Poetycki
 • Basen
 • Zajęcia sportowe
 • Elektronika z Arduino
 • Projektowanie sieci
 • Programowanie w C++, Python
 • Zajęcia plastyczne
 • Język angielski
 • Kółko elektryczne
 • Bądź przedsiębiorczy
Krok 6
>Życie szkoły
Krok 7
>A po skończeniu szkoły ...
Praca zawodowa

Praca zawodowa

Obecny system podatkowy wspiera młodych ludzi, nie muszą oni płacić podatku do 26 roku życia. Wiele osbób zaraz po szkole podejmuje pracę zawodową. Doświadczenie m.in. wyniesione ze szkolnych praktyk ułatwia szybkie odnalezienie się na rynku pracy. Możliwość dalszego kształcenia umożliwiają studia zaoczne.

Studia wyższe

Studia wyższe

Od wielu lat zdawalność egzaminów maturalnych w naszej szkole jest powyżej średniej ogólnopolskiej i średniej Miasta Rzeszowa (szkoły techniczne). Nasi absolwenci najczęściej wybierają studia na kierunkach technicznych lub zbliżonych. Każdego roku jednak kilka osób zmienia zaintersowania i wybiera coś całkiem nowego, np. studia aktorskie, psychologię, itp.